Через велику різницю температур зовнішнього середовища та кімнатного, а також при умові підвищенної вологості повітря – можливе виникнення конденсату зі сторони приміщення. Для того, щоб вирішити цю проблему – необхідно відкривати металопластикові вікна на провітрювання частіше, ніж дерев’яні. Компанія ViGrand подбала про те, щоб Ваша оселя не переохолоджувалась взимку за умови провітрювання, тому при замовленні вікон ми пропонуємо Вам встановлення додаткової фурнітури – мікропровітрювання. Віконна стулка у такій конфігурації відступає від віконної коробки на невелику відстань (від 4 до 10 мм) і забезпечує постійне надходження свіжого повітря навіть взимку, щоб конденсат не збирався на вікні. При експлуатації металопластикових вікон, зверніть увагу, що ПВХ профіль і склопакети чутливі до високих температур та механічного впливу. Не залишайте на підвіконні розпалені речі (кип’ятильник або киплячий чайник, праску, та ін.), не допускайте контакту із абразивними речовинами, а також уникайте сильних ударів по вікну.
Догляд за склопакетами
Оскільки склопакети герметично зібрані за допомогою дистанційної рамки та герметика, всередині він завжди залишається чистим. Для миття склопакетів Вам достатньо лише серветкою із мікрофібри (не залишатиме розводів) та будь-яким рідким миючим засобом, що не містять у своєму складі розчинники та абразивні речовини, протирати поверхню скла при наявності забруднень. Рекомендації з догляду підходять як і для стандартних склопакетів, так і з тонуванням, декоративною плівкою або напиленням.
Догляд за пластиковим профілем
Для найбільш якісного догляду за металопластиковим вікном на ринку представлена велика кількість спеціальних засобів для їх очищення. Перевагою професійних засобів для миття полівінілхлоридних вікон є те, що вони з легкістю усувають будь-які забруднення (пил, нікотиновий наліт, бруд і т.і.), а також усувають мікротріщини, повертаючи гладку поверхню профілю. Проте, можна використовувати і звичайні миючі засоби, за умови, що вони не мають у своєму складі бензину, кислот, спирту, ацетону, хлору і концентрованого лугу. Миття вікон засобами, що містять перераховані вище компоненти, призведе до появи мікротріщин, забивання в них пилу та зміну білосніжного кольору профілю на тьмяний згодом.
Догляд за ущільнювачами
Компанія ViGrand використовує якісні віконні ущільнювачі, що не кришаться із часом. Для прибирання бруду із складок ущільнювача протирайте їх губкою із мильним розчином. Щоб надати їм ще більшого терміну експлуатації 2 рази на рік змащуйте ущільнювачі гліцерином або сіліконовим маслом, щоб вони зберігали еластичність більше, ніж на гарантійний термін.
Догляд за фурнітурою
Фурнітура, якою компанія ViGrand комплектує свої конструкції, має три рівні покриття (цинк-хром-воск), яке забезпечує м’яке функціонування механічних елементів, відповідаючих за відкривання вікна та відсутність неприємних звуків. Проте ми рекомендуємо змазувати фурнітуру через рік активної експлуатації, щоб забезпечити безперебійну роботу віконної конструкції, оскільки відсутність догляду без протирання і змазування механічних елементів призведе до накопичення пилу і вплине на герметичність закривання вікна. Рекомендуємо змазувати фірнутуру на початку весни або у кінці осені один раз на рік при умові невеликої кількості забруднення. Змазування відбувається плавно і обережно, після миття механічних елементів вологою серветкою або жорсткою кистю, особливо у кріпленнях, які з’єднуєть раму із стулкою. Після очистки віконної фурнітури розбризніть на роліковий механізм силіконове мастило, на кожну деталь не більше двух крапель масла. У процесі змазування провертайте віконну ручку ніби відкриваючи та закриваючи вікон, щоб мастило рівномірно розподілялось по всій поверхні механічних деталей. Щоб не створювати постійне навантаження на віконні петлі - не залишайте відкритим металопластикове вікно при наявності протягів, аби стулка не билась об раму і не виникало механічних пошкоджень. При закриванні віконна стулка повина бути щільно притиснута до рами, тільки після цього можно провертати ручку. Щоб не допустити провисання стулки, не навантажуйте її речами та не спирайтесь на стулку, тримаючись руками за ручку.